Serdecznie zapraszamy do Publicznego Przedszkola nr 16  „Domowe Przedszkole”.

Dysponujemy dwoma oddziałami, przy:

• ul. Miłkowskiego 7
  • ul. Pachońskiego 8

Przedszkole jest otwarte w godzinach:   6:30 – 18:00.

Zdrowie najważniejsze.

Zapewniamy Dzieciom najlepsze warunki zdrowotne:

• lampy bakteriobójcze
  • filtracja i nawilżanie powietrza
  • czyszczenie obiektów profesjonalnymi środkami czystości i gorącą parą.

Własna kuchnia. Posiłki podnoszące barierę immunologiczną.

Nasze placówki posiadają profesjonalną kuchnię i wykwalifikowanych kucharzy, którzy przygotowują wszystkie posiłki od podstaw, korzystając jedynie z naturalnych i nieprzetworzonych produktów. Dieta została opracowana  przez prof. Juliana Aleksandrowicza – wybitnego lekarza, który jako pierwszy w Polsce rozpoczął propagowanie filozofii „leczenia żywnością”.

Oferujemy 6 posiłków dziennie.

Indywidualne podejście do Dziecka.

Dostosowujemy się do indywidualnych potrzeb Dziecka i próśb Rodziców. Dla naszych podopiecznych nie istnieje „nauczycielka” czy też „opiekunka”. Jest „ciocia” – osoba, która nie tylko nauczy i przypilnuje, ale również wytłumaczy, pocieszy, czy rozwiąże problem Dziecka. To sprawia, że pomiędzy Dzieckiem, a naszą kadrą tworzy się wyjątkowa, bardzo bezpośrednia więź.

Nasz cel – wszechstronny rozwój Dziecka.

W naszym Przedszkolu  pracujemy nad fizycznym, intelektualnym, emocjonalnym i społecznym rozwojem Dziecka.

Oferujemy szeroki zakres zajęć:

• Realizacja podstawy programowej wychowania przedszkolnego (zgodny z wytycznymi MEN).
  • Język angielski.
  • Mały Naukowiec (wprowadzenie do  nauk przyrodniczych).
  • Robotyka.
  • Zajęcia muzyczno-rytmiczne.
  • Zajęcia plastyczne.
  • Religia (Dzieci, które  nie uczęszczają na religię, mają w trakcie jej trwania zagwarantowaną opiekę) .

Na terenie Przedszkola jest możliwość skorzystania z konsultacji logopedycznych i psychologicznych.

Organizujemy wiele atrakcji:

• przedstawienia teatralne