Nasza wizja

„Szanowni rodzice,

Kiedy w 1980 roku tworzyłam przedszkole, nazwałam je „Domowym Przedszkolem”.

• Domowe – bo od samego początku chciałam dawać naszym podopiecznym to, co najlepsze.
  • Domowe – bo zależy mi na tym, by rozwijać w dziecku wszystko to, co będzie mu potrzebne w dorosłym życiu, nie tylko to czego wymaga podstawa programowa.
  • Domowe – bo odpowiednio zestawiona dieta, podnosząca barierę immunologiczną sprawia, że dzieci nie tylko mniej chorują, ale również mają zagwarantowany prawidłowy rozwój.

Dzieci, nauczone myślenia, najlepiej przygotowane są do sprostania obowiązkom szkolnym, nie tracą nic z dzieciństwa. Zostają liderami grup w szkole a potem w życiu. Nasze dzieci to zdrowe, radosne i twórcze „łotry” z doskonałą kindersztubą.”

Marta Maria Korbut

Marta Maria Korbut – właścicielka Domowego Przedszkola, pionierka, ale przede wszystkim wizjonerka. Gdy w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku powstawała koncepcja Domowego Przedszkola, prywatnych placówek przedszkolnych nikt wtedy nie traktował poważnie z jednej prostej przyczyny – takowych wtedy jeszcze nie było.

Pani Marta postawiła sobie przed sobą niemałe zadanie – postanowiła wtedy rozpocząć walkę nie tylko ze scentralizowanym ustrojem, ale również i z ludźmi i ich uprzedzeniami. Ciężką pracą przekonywała do siebie kolejne rodziny i zdobywała zaufanie kolejnych dzieci.

Jej zaangażowanie i poświęcenie dla dzieci zostało docenione wpisem do leksykonu biograficznego „Who is who” w Polsce.