„Szanowni rodzice,

Kiedy w 1980 roku tworzyłam przedszkole, nazwałam je „Domowym Przedszkolem”.

• Domowe – bo od samego początku chciałam dawać naszym podopiecznym to, co najlepsze.
  • Domowe – bo zależy mi na tym, by rozwijać w dziecku wszystko to, co będzie mu potrzebne w dorosłym życiu, nie tylko to czego wymaga podstawa programowa.
  • Domowe – bo odpowiednio zestawiona dieta, podnosząca barierę immunologiczną sprawia, że dzieci nie tylko mniej chorują, ale również mają zagwarantowany prawidłowy rozwój.

Dzieci, nauczone myślenia, najlepiej przygotowane są do sprostania obowiązkom szkolnym, nie tracą nic z dzieciństwa. Zostają liderami grup w szkole a potem w życiu. Nasze dzieci to zdrowe, radosne i twórcze „łotry” z doskonałą kindersztubą.”

Marta Maria Korbut

Marta Maria Korbut – właścicielka Domowego Przedszkola, pionierka, ale przede wszystkim wizjonerka. Gdy w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku powstawała koncepcja Domowego Przedszkola, prywatnych placówek przedszkolnych nikt wtedy nie traktował poważnie z jednej prostej przyczyny – takowych wtedy jeszcze nie było.

Pani Marta postawiła sobie przed sobą niemałe zadanie – postanowiła wtedy rozpocząć walkę nie tylko ze scentralizowanym ustrojem, ale również i z ludźmi i ich uprzedzeniami. Ciężką pracą przekonywała do siebie kolejne rodziny i zdobywała zaufanie kolejnych dzieci.

O tej, trwającej już 37 lat historii można by było śmiało nakręcić pełnometrażowy film dokumentalny pokazujący wszystkie sukcesy, ale i też potknięcia. Wszystkie te doświadczenia, które ukształtowały nasze przedszkola i pozwoliły na znaczne rozszerzenie naszej oryginalnej koncepcji. Dzięki determinacji Pani Marty, jesteśmy jednymi z niewielu w całym kraju, którzy posiadają więcej niż jedną placówkę prywatnego przedszkola, a każde z nich prezentuje sobą dokładnie te same wartości, które od lat wyróżniają tą jedyną, oryginalną koncepcję.

Koncepcję, na którą składa się kilka kluczowych wytycznych:

• Własna kuchnia – od 37 lat istnienia Domowego Przedszkola, ani razu nie został naszym podopiecznym podany w ramach posiłku jakikolwiek, przetworzony produkt. Wszystkie nasze placówki posiadają profesjonalną kuchnię i wykwalifikowanych kucharzy, którzy przygotowują wszystkie posiłki od podstaw, korzystając jedynie z naturalnych i nieprzetworzonych produktów. Duże znaczenie ma tu również dieta – przygotowana przed laty przez Juliana Aleksandrowicza – wybitnego lekarza, który jako pierwszy w Polsce rozpoczął propagowanie filozofii „leczenia żywnością”.
  • Więź dziecka z nauczycielem – nasze przedszkola pochwalić się mogą wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną. Dla naszych podopiecznych jednak nie istnieje „nauczycielka” czy też „opiekunka”. Jest „ciocia” – osoba, która nie tylko nauczy i przypilnuje, ale również wytłumaczy, pocieszy, czy rozwiąże problem dziecka. To jedno słowo sprawia, że pomiędzy dzieckiem, a naszą kadrą tworzy się wyjątkowa, bardzo bezpośrednia więź.
  • Elastyczność – zawsze staramy się dostosować do potrzeb dziecka oraz próśb rodziców, niezależnie od tego czy dotyczy to czasu jaki dziecko spędza w przedszkolu, programu, który planujemy realizować czy nawet możliwości zapisania dziecka w każdym momencie roku szkolnego. Chcemy by wam, drodzy rodzice, było prościej.
  • Bliska współpraca z MEN. Cenimy sobie elastyczność, ale jednocześnie respektujemy standardy, wyznaczone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Nasz program przygotowania przedszkolnego jest w pełni zgodny z podstawą wychowania przedszkolnego przygotowaną przez MEN. Dzięki temu, rodzice mogą mieć pewność, że ich dziecko będzie odpowiednio przygotowane na rozpoczęcie pierwszej klasy szkoły podstawowej.

To oczywiście tylko wierzchołek góry lodowej. Gorąco zachęcamy Państwa do kontaktu z nami, w dowolnej, wybranej przez Państwa formie. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiejemy wszystkie wątpliwości.