Nasi podopieczni

Koncepcja pracy naszego przedszkola opiera się na 4 podstawowych filarach, które wyznaczają kierunki naszych działań. Podczas wykonywania codziennych obowiązków, pracy wychowawczej, dydaktycznej i opiekuńczej, dążymy do tego aby w naszym przedszkolu dziecko było:

ZDROWERADOSNETWÓRCZEPRZEDSIĘBIORCZE

Dziecko zdrowe

Zdrowie dziecka to jedna z najważniejszych rzeczy, nie tylko dla rodziców, ale i dla nas. Zdrowie dziecka to podstawa – punkt wyjściowy do jego, dobrego nastroju i chęci do nauki i rozwoju. Jednym z filarów zdrowego życia to odpowiednio zrównoważona dieta, a także odpowiedni sposób jego przygotowania. W Domowym Przedszkolu gwarantuje to nasza własna kuchnia – w każdym z trzech przedszkoli. Sprawujemy pełną kontrolę nad składnikami z jakich przygotowywane są posiłki dla naszych dzieci i nie godzimy się na odżywianie cateringowe jako codzienny sposób na posiłek.

Zdrowe dziecko, to dziecko, które musi się wyszaleć i dać upust swojej, niekończącej się energii. Dajemy mu taką możliwość poprzez zwracanie dużej uwagi na to, aby każde dziecko miało do czynienia z codzienną aktywnością fizyczną. Codziennie spacerujemy, robimy wycieczki do parku czy do znajomego nam gospodarstwa agroturystycznego. Organizujemy zielone i białe przedszkola i różnorodne zawody sportowe. Gromadzimy potrzebne pomoce do doświadczeń sensorycznych i korzystamy ze scenariuszy zajęć SI.

Mamy oczywiście świadomość, że zdrowie dziecka, to także jego bezpieczeństwo. Zapewniamy naszym podopiecznym odpowiednią profilaktykę i bezpieczeństwo. Nad grupą dzieci zawsze czuwa trzyosobowy zespół, a wszyscy nasi pracownicy odbywają okresowe szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Dbamy o profilaktykę maluchów. Posiadamy nowoczesne lampy bakteriobójcze, a w okresie jesienno-zimowym stawiamy na niezastąpioną, „babciną klasykę”: pyszny, naturalny syrop poprawiający odporność (miód, czosnek i cytryna).

Dziecko radosne

W Domowym Przedszkolu liczy się atmosfera. Nie ma „Pani” – jest „ciocia”. Ta drobna zmiana pozwala na to, aby dzieci zawiązały ze swoimi opiekunami przedszkolnymi wyjątkową, bliską więź, opartą na przyjaźni i zaufaniu. Ta domowa atmosfera pozwala również na łatwiejsze nawiązywanie kontaktów ze swoimi rówieśnikami.

W okresie dojrzewania, dzieci, oprócz uczenia się podstawowych rzeczy takich jak umiejętność czytania, pisania czy liczenia, muszą nauczyć się również rozumienia i panowania nad swoimi emocjami. Uczymy się nazywać i wyrażać te emocje. Chcemy, aby dzieci w naszym przedszkolu były przede wszystkim sobą, żeby lubiły się śmiać i żartować, by umiały wyrażać siebie. Uczymy je wyciągania pomocnej dłoni do innych ludzi, współpracy, a także radzenia sobie z przeciwnościami losu.

Dlatego też nasi nauczyciele lubią się z dziećmi bawić i lubią dzieci uczyć. Akceptują inny punkt widzenia i poważnie traktują każdy problem, z jakim zwracają się do nich dzieci. Chcemy jednak, by do tej radosnej zabawy dołączyli rodzice – najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka. To oni bowiem stanowią źródło największego bezpieczeństwa i zaufania w oczach dziecka. Dzięki różnorodnym działaniom i imprezom przedszkolnym uczymy dzieci współpracy ze swoimi rodzicami.

Dziecko twórcze

Gdy dziecko ma zagwarantowane bezpieczeństwo, gdy dziecko jest radosne i pewne swojego miejsca pośród rówieśników, zaczyna być twórcze. Chcemy, aby w swoich działaniach, dzieci były twórcze. Podczas codziennych zajęć dążymy do tego, aby dzieci były bystrymi obserwatorami, zachęcamy do indywidualnej burzy mózgów, zadawania samemu sobie pytań i poszukiwania do tych pytań odpowiedzi.

Naszych podopiecznych uczymy wyrażania swojego własnego zdania, rozbudzamy w nich ciekawość do świata i do najbliższego otoczenia. Wspieramy je, ale nie wyręczamy. Działamy na wielu płaszczyznach, wszystko po to, by każdy nasz podopieczny rozwijał swoją kreatywność, zarówno tą, w działaniu i w myśleniu, ale również i kreatywność artystyczną – poprzez plastykę, taniec, śpiew czy teatr.

Wierzymy bowiem, że dziecko już od najmłodszych lat powinno mieć do czynienia ze sztuką – oczywiście tą, przeznaczoną dla najmłodszych. Śpiewamy, tańczymy, tworzymy, a także czytamy i wspólnie występujemy.

Dziecko przedsiębiorcze

Jednym z naszych głównych celów jest tchnięcie w dziecko ducha przedsiębiorczości. Wierzymy, że dzieci nie powinny bać się liczenia, planowania, prognozowania i analizowania.

Promujemy i staramy się wzmacniać dobre zachowania przedsiębiorcze. Organizujemy odpowiednie zabawy, stawiamy na kreatywne zadania i żonglujemy tematami zadań w taki sposób, aby temat przedsiębiorczego myślenia cały czas się przez te zajęcia przewijał. To wszystko sprawia, że nasi podopieczni są stale przygotowywani do wyzwań, z jakimi przyjdzie się im mierzyć w przyszłości.

Przez ponad 30 lat prowadzenia przedszkola, nasi wychowankowie wyrośli na menadżerów, kierowników, ale też i solidnych pracowników, specjalistów w swoich dziedzinach. Są pewni swego, nie boją się wyzwań i potrafią walczyć o to, co im się należy.